HAKKIMIZDA

Maliye Bakanlığı eski denetim elemanlarından oluşan ve daha sonra kamu ve özel sektör kuruluşlarında yöneticilik görevi üstlenmiş 5 Yeminli Mali Müşavir tarafından 1990 yılında kurulan IŞIK YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK VE BAĞIMSIZ DENETİM A.Ş. (IŞIK YMM), Türkiye’nin önde gelen ilk 10 denetim şirketinden biri haline gelmiştir.

Şirketimiz, Dünya'nın önde gelen bağımsız denetim kuruluşlarından BKR International'ın Türkiye üyesidir. BKR International Dünya'nın 70 den fazla ülkesinde ve 350 den fazla yerleşim noktasında faaliyet göstermekte ve Dünya'daki en büyük 20 denetim kuruluşu içinde yer almaktadır. Bu sayede müşterilerimize, sadece Türkiye'de değil, Dünya'nın her noktasında hizmet sunma imkanına sahip bulunmaktayız.

Bugün bünyesinde 7 Yeminli Mali Müşavir ve konusunda uzman 50 den fazla personelden oluşan Şirketimiz,

  • YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK,
  • BAĞIMSIZ DENETİM,
  • YÖNETİM DANIŞMANLIĞI
  • YABANCI SERMAYELİ ŞİRKETLERE DANIŞMANLIK
  • ŞİRKET DEĞERLEME, SATINALMA, BİRLEŞME, BÖLÜNME,

 

Konularında hizmet sunmaktadır.

 

Yeminli Mali Müşavir kadromuz Maliye Bakanlığı eski denetim elemanlarından oluşmaktadır.

 

Şirketimizin, SPK, BDDK ve EPDK’ ya kayıtlı şirketler ile Sigorta Şirketlerini denetleme yetkisine sahip bulunmaktadır. Ayrıca, UFRS ye göre yurt dışı Bağımsız Denetim raporlaması yapmakta olup Public Company Accounting Oversight Board’a (PCAOB) kayıtlıdır.

 

Şirketimiz, İstanbul ve Bakü Azerbaycan’ da bulunan iki ayrı bir şirketi ile Türkiye, Azerbaycan ve çevre ülkelerde yukarıda açıklanan konularda hizmetleri sunmaktadır.

 

HABERLER